Powroty

Wracać jest trudno. I jeśli tylko powrót ma mieć sens, trzeba sobie dobrze przedstawić cel. Wokół mnóstwo zmian i moment nie ten, cel się jednak nie zmienił. Życie, które się nie kończy.

Powroty mogą mieć przeróżne motywacje. Człowiek potrafi być zresztą tak zagadkową postacią, że skłonny jest wpaść na pomysł powrotu nawet z nudów. Zdecydowanie to nie ten przypadek. Podobnie jak nie jest to przypadek powrotu z powodu zawiedzionych nadziei. Nie byłby to wstyd, skoro zdarzyło się to nawet apostołom po Zmartwychwstaniu. Skoro oni stwierdzili, ze najfajniej będzie wtedy połowić sobie rybki, to z całą pewnością nie trzeba się takiej motywacji wstydzić.

Looking back

Motywacją jest pasja. To też nie wszystko. Motywacją jest Pasja jako Wydarzenie. Znowu nie udało mi się uciec przed tą oczywistością, że nie można nie dzielić się Życiem, gdy widzi się jego Źródło.

Nie będzie obietnic. Nie będzie grafiku i programów. Zaczyna się nowe, w miejscu, gdzie przerwało się stare, tak po prostu. Jakkolwiek przygnębiające jest uczucie przeładowania świata słowami, trzeba spróbować. Wierzyć, że Słowo przebije się przez słowa. Dobrze jest Być.

 

Reklamy